REZERVASYON

Kos

Yunan Adası

Kos Adası, namıdiğer İstanköy, Bodrum’un hemen karşısında bulunan en meşhur ve Türkler tarafından en çok tercih edilen Yunan adalarından biri.

3  bin Türk var…

Yunanistan’ın 12 Adalar bölgesine bağlı olan Kos Adası‘na gittiğinizde hiç de yabancılık çekmiyorsunuz, çünkü 50 bin nüfuslu adada yaşayan en az 3 bin Türk ve de çeşitli Türk işletmeleri mevcut.

Yüzerek geçilir, evet

Adaya ulaşım ise oldukça kolay.  Yaz aylarında Bodrum ve Datça’dan her gün Kos’a sefer mevcut. Bodrum rıhtımdan Kos adasına bakarken iç sesinizin “Acaba yüzerek de geçer miydim, feribot bileti almasam mı?” dediğini duyacaksınız. Evet, ada Bodrum’a o kadar yakın olmasına rağmen maalesef Kos adası da pasaport+vize ile girilen bir Yunan adalarından.

İstanköy Bodrum seferleri her gün belli saatlerde yapılıyor. Hatta adada yaşayanlardan her gün İstanköy Bodrum arasında gidip gelenler bile var. Özellikle yabancıların vize sorunu da olmadığı için, hayat onlara güzel…

Kos Adası’na Yolculuk

Adanın liman girişinde 1315 yılında Rodos’un Saint Jean şövalyeleri tarafından yapılan 14. yüzyıl hisarını göreceksiniz. Hatta görmekle kalmayıp – eğer yaz aylarında gidiyorsanız – adaya feribotlar vardığı zaman gümrükten geçmek için yaklaşık bin kişinin olduğu sırada beklerken bu hisarı oldukça detaylı inceleme fırsatınız olacaktır.

Hemen korkmayın, sırada bin kişi olsa da bu sıra oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor ve yaklaşık 20-25 dakikada gümrükten geçebiliyorsunuz. Fakat bu sırada beklerken en az 50 faktör güneş kreminizi çoktan sürmüş olmanızın hayati önem taşıdığını bilmenizi isterim…

Ada ile ilgili araştırma yapmadan giden ziyaretçilerden bazıları Kos’u, Santorini ambiyansında bulacağını düşünüp hayal kırıklığına uğrayabiliyor. Sebebi ise Kos Adası’nın Yunan adalarının en büyüklerinden biri olması sebebiyle şehirleşmesidirYunan adaları balayı planı yapıp da Kos adasını seçerseniz ve büyüleyici bir ortama geleceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Burası pek de romantizm yaşanacak bir yer olmayabilir ama son derece güzel yemekler yiyeceğinizden, eğer tercih ederseniz geceleri delice eğleneceğinizden, en temiz sularda yüzeceğinizden emin olabilirsiniz.

REZERVASYON

İLETİŞİM

  • Altınkum mah. 74. sk. Göç Mevkii No: 3/A-B Didim-Aydın/Turkey
  •    009 0536 298 3342

  •  Sabit Telefon: 009 0256 813 3217

  •    Mail: info@mariyatour.com

Çalıştığımız Firmalar

Firmamız TÜRSAB Üyesidir

MESAJ GÖNDERİN

© Copyright 2020 Mariya Tour

Translate »